Не спалюйте суху траву!

suha-trava-702x336
Вважаємо за доцільне вкотре нагадати мешканцям міста про шкоду від підпалів, а також відповідальність за порушення природоохоронного законодавства.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для нашого організму речовин.

Спалювання сухої рослинності завдає великої шкоди здоров’ю людей, а також непоправних збитків екології в цілому. Адже дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню в таких випадках надзвичайно висока, тому локалізувати пожежі на відкритих територіях вельми складно.

До того ж, варто пам’ятати, що під час пожеж гине безліч дрібних ссавців  та комах. Звірі та птахи, яким вдається врятуватися, надовго покидають уражену пожежею місцевість. Повторне ж заселення випаленої території відбувається дуже повільно й триває не один рік, залежно від її площі.

На основі безперечного чинника широкого спектру негативних наслідків підпалів, а особливо небезпеки для здоров’я та життя людей, спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, без дозволу відповідних органів, є заборонене законодавством України.

Відповідальність за порушення цієї норми є передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення: “Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу (…) – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 гр.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 гр.)” (ст. 77-1 КУпАП).

З огляду на викладене закликаємо не випалювати суху траву, бур’ян, опале листя тощо. Підпалами  ви  перетворюєте родючі землі навколо нас на попелище, додаєте роботи пожежним, наносите шкоду навколишньому середовищу, собі й оточуючим, своїм нащадкам та державі.