Почесний громадянин міста — звання, що є вищим визнанням заслуг перед Заліщиками і його жителями.


Фото: Домарад Лілія

Михайло Васильович Сопилюк

Звання присвоєно 30 березня 2016 року

Народився в селі Саджавка Надвірнянського району Івано-Франківської області 8 жовтня 1957 року в сім’ї Василя Дмитровича та Меланії Якимівни Сопилюків.  З 1982 року проживає в місті Заліщики. Тут працював у міському ПТУ-7 та на виборних посадах. З 1991 року – вихователь, викладач, завідувач економічного відділення, а з 2005 року – заступник директора з навчальної роботи Заліщицького аграрного коледжу ім. Є. Храпливого. Викладач-методист, спеціаліст вищої категорії, відмінник освіти України, нагороджений нагрудним знаком «А.С.Макаренко», трудовою відзнакою «Знак пошани», медаллю «За будівництво Байкало-Амурської магістралі». Проводить пошукову роботу по дослідженню історії кооперативного руху, суспільно-політичного життя та розвитку фахової освіти в Заліщицькому краї і на західноукраїнських землях. Автор ряду статей та публікацій з питань освіти і виховання, двох книг: „Нарис історії розвитку навчального закладу „Від садівничої школи – до агроколеджу” (2004 р), „На переломі століть” (2010 р.) Вбачає своїм завданням збереження  історичної пам’яті та виховання молоді на кращих традиціях і досвіді минулого.


firt
Фото: Getty Images

Дмитро Васильович Фірташ

Звання присвоєно 20 вересня 2012 року

Народився 2 травня 1965, с. Богданівка, Заліщицький район, Тернопільська область) — український олігарх, бізнесмен, інвестор, меценат, Голова Ради Директорів Group DF.

Дмитро Фірташ разом із дружиною Ладою є засновником благодійного фонду «FIRTASH Foundation» (колишній «DF Foundation») з офісом у Лідсі (Велика Британія), основним напрямком діяльності якого згідно з інформацією на сайті є «довгострокова та системна підтримка освіти і культури в Україні, підвищення творчого та інтелектуального потенціалу української молоді». У жовтні 2013 року фундація була спонсором заходу «Дні України у Великій Британії»

Протягом останніх десяти років Дмитро Фірташ вкладає кошти в розвиток своєї малої батьківщини – села Синьків Заліщицького району Тернопільської області, де він народився і закінчив школу. Бізнесмен часто буває у Синькові, де живе його мати. Він проводить зустрічі з односельцями та піклується про те, щоб у селі було створено всі умови для комфортного життя. Дмитро Фірташ системно займається реконструкцією та будівництвом багатьох сільських об’єктів. Дороги підтримуються в ідеальному стані, за гроші бізнесмена було прокладено газопровід до кожного сільського будинку, проведено повну реконструкцію сільської школи, в якій тепер з’явилося кілька комп’ютерних класів, а лінії високошвидкісного доступу в Інтернет були підведені до кожного дому. Поряд зі школою побудовано новий сільський стадіон.

Також в Синькові відбудували будинок сільради, сучасний готель і ресторан, провели реконструкцію амбулаторії сімейного лікаря. У 2005 році була проведена реконструкція Церкви Перенесення мощів Св. Миколая (збудована в 1630 році). Новий етап розвитку Синькова почався з відкриттям в селі найбільшого на Західній Україні тепличного комплексу «DF Agro» (Синьків). Ініціатором та інвестором будівництва одного з найсучасніших тепличних господарств Європи виступив Голова Ради директорів Групи компаній Group DF Дмитро Фірташ.