Врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів

18 березня, набрав чинності Закон України від 19.02.2021 № 1258–IX «Про внесення зміни до статті 59-1 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Він дозволить ефективно врегульовувати конфлікт інтересів у сільських, селищних, міських голів, секретарів, депутатів сільської, селищної, міської ради, голів, їх заступників, депутатів районних, обласних та районних у містах рад. Ознайомитися із законом можливо за посиланням.

Відтепер такі особи у разі виникнення конфлікту інтересів можуть брати участь у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо) лише за умови:

що їх неучасть призведе до неможливості прийняття рішень колегіальним органом  (при цьому необхідно публічно самостійно повідомити про конфлікт інтересів під час засідання цього органу, а інформація про таке повідомлення обов’язково вноситься до протоколу засідання ради, іншого колегіального органу).

Раніше ж місцевий депутат або посадовець міг брати участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень на засіданнях місцевих рад, просто оголосивши про конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу.