ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

Тиждень освіти для дорослих. На Тернопільщині майже 90% краян, які пройшли профнавчання, – змогли працевлаштуватися

У другій декаді вересня – щорічний Тиждень освіти для дорослих, що відбувається більш ніж у 50 країнах світу під егідою ЮНЕСКО. Ця міжнародна ініціатива закликає присвятити час своїй професійній та особистісній освіті. У розвинених країнах світу, за даними Інституту ЮНЕСКО, різноманітною освітньою та просвітницькою діяльністю вже охоплено до 40-50% дорослого населення. «Служба зайнятості Тернопільщини також надає ряд послуг з професійного навчання дорослого населення. За 8 місяців 2023 року 440 безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Завершили навчання 417 осіб, з них майже 90% вже працевлаштовано. Також 344 особи отримали ваучери на оплату навчання, 6 – підтвердили результати неформального навчання за професією кухар», – розповів директор Тернопільського
обласного центру зайнятості Василь Олещук.
У системі державної служби зайнятості України діють ряд центрів професійно- технічної освіти, де доросле населення Тернопільщини може навчатися за 345 напрямками та професіями сфер будівництва, послуг, промисловості, ІТ-технологій, сільського господарства, транспорту і зв’язку, народних промислів тощо. Це заклади освіти європейського рівня, які здійснюють курсову та індивідуальну профпідготовку, у т.ч. дистанційно; з найновішим обладнанням і технікою, у тому числі закордонного виробництва. У разі потреби, є місця для проживання. Так, у січні-серпні 2023 року в Рівненському, Львівському, Івано-Франківському, Одеському, Полтавському ЦПТО пройшли навчання 262 краян. 254 особи завершили навчання, з них 76,8% працевлаштовані.
Можна скористатися безкоштовними платформами онлайн-курсів: «Дія.Цифрова освіта», Освітній портал Державної служби зайнятості, Prometheus, Lingva skills.
«Нові знання – нові можливості, – каже Василь Олещук. – Прагніть до вдосконалення своїх знань і умінь, опановуйте щось нове, аби бути конкурентоспроможними!»
За більш детальною інформацією зверніться у Заліщицький відділ Чортківської філії Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram:@DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) чи на «гарячу» лінію у Тернопільському ОЦЗ за тел. 0635765756.

Відділ організаційно-інформаційної роботи
Тернопільського обласного центру зайнятості